Bankoví poskytovatelia pôžičiek na Slovensku

Dnešné hospodárstvo a aj bežný život je bez pôžičky často nepredstaviteľný. Ak chcete nový byt, dom, auto, alebo jednoducho je potrebné iba prekonať zlú finančnú situáciu, často je jedným a jediným riešením pôžička.

Druhy bankových pôžičiek

Základným druhom sú bezúčelové pôžičky, ktoré môže klient využiť na čokoľvek, čo uzná za vhodné. Ďalej existujú hypotekárne úvery na zabezpečenie alebo prerobenie si vlastnej nehnuteľnosti. Rovnako sa hypotéka poskytuje aj na stavebný pozemok. Účelové úvery umožňujú klientovi zakúpiť si auto, elektroniku alebo spotrebiče. Dôležité je, aby ich klient vedel zdokladovať.

Bankoví poskytovatelia pôžičiek na Slovensku

 

Slovenská sporiteľňa –banka, ktorá ponúka kompletný sortiment pôžičiek. Ich ponuka je od  bezúčelových úverov využiteľných na čokoľvek, cez kreditné karty a povolené prečerpanie na účte, až po hypotéky, úvery na bývanie, úvery na bývanie na vypletenie úveru z inej banky a rovnako táto banka ponúka aj hypotekárny úver pre mladých. Pôžičky a úvery od Slovenskej sporiteľne sú jedno z najlepších možnosti na vyber v úverovom sektore.

 

Úvery:

úvery na bývanie,

spotrebné úvery na čokoľvek,

kreditné karty,

povolené prečerpanie účtu.

 

VÚB banka – ponúka 8 druhov flexipôžičiek a flexihypoték nastavené podľa potreby klienta. Rovnako ako predchádzajúca banka, aj VÚB banka ponúka klasické kreditné karty a tiež povolené prečerpanie na účte s bezúročným obdobím.

Úvery:

8 druhov flexipôžičiek,

flexihypotéka,

flexihypotéka so štátnym príspevkom pre mladých,

kreditné karty,

povolené prečerpanie na účte.

 

Tatra banka – táto banka poskytuje bezúčelové úvery so zabezpečením nehnuteľnosťou alebo bez. Rovnako ponúka aj americké hypotéky s výhodnejším úrokom. Aktuálne hypotéky sú výhodné so zníženým úrokom počas celej doby fixácie.

 

Úvery:

bezúčelovú úvery – Classic, Americká hypotéka, Americká hypotéka so zjednodušeným dokladovaním,

hypotéky – hypotéka, hypotéka so štátnym príspevkom pre mladých, hypotéka so zjednodušeným dokladovaním.

Príma banka – ponúka okrem klasických hypoték aj hypotekárny úver na splatenie starých pôžičiek. Rovnako je možné požiadať aj o bezúčelových úver alebo o pôžičku a o klasické povolené prečerpanie na účte.

 

Úvery.

pôžička,

povolené prečerpanie na účte,

hypotéka,

hypotéka na splatenie starých úverov,

hypotéka so štátnym príspevkom pre mladých.

 

Medzi ďalších poskytovateľov bankových pôžičiek patria: ČSOB, UniCredit bank, Sberbank, Zuno, Poštová banka, Raiffeisen Bank.