Facebook Rss

Jeden z veľkých pomocníkov úspechu sú afirmácie. Afirmácia je každé tvrdenie, ktorému uveríte. Preto sa dá povedať, že afirmácie využívame všetci. Niekto nad nimi kontrolu má, iný nie. Niekto využíva negatívne afirmácie a niekto pozitívne. Bohužiaľ väčšina ľudí využíva tie negatívne.

To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sú ľudia neúspešní. Jednoducho presvedčia sami seba o niečom negatívnom. Pravdepodobne ste to už niekedy počuli:
- Asi to nedokážem
- Už je to dávno stratené
- Je to moc drahé. Nemám na to
- Za to môže vláda, systém, on, ona, oni
- Čo keď sa náhodou niečo stane a nevyjde to?
...a rôzne iné negatívne tvrdenia.

Výsledok? Ľudia tomuto tvrdeniu uveria natoľko, že sa to v ich životoch pretransformuje do reality.
Nebolo by teda lepšie využívať pozitívne afirmácie? Nebolo by lepšie k sebe hovoriť pozitívne v každom ohľade?

Napríklad, ak uvidíte nový luxusný Mercedes a chystáte sa povedať, že si taký nemôžete dovoliť, rýchlo toto tvrdenie zmeňte a nahlas povedzte, že na neho máte a môžete si ho kedykoľvek dovoliť, akurát ho teraz nepotrebujete, alebo že momentálne chcete využiť peniaze inak.

Prečo? Je to jednoduché. Negatívne afirmácie vo vás vyvolávajú negatívne pocity. Čím viac negatívnych pocitov budeme v sebe nosiť, tým viac ich budeme k sebe priťahovať.

Ak budeme naopak rozmýšľať o pozitívnych veciach, budeme mať v sebe pozitívne pocity a čím väčšie množstvo pozitívnych pocitov budeme v sebe mať, tým viac ich budeme k sebe priťahovať. images

Preto je veľmi dôležité využívať hlavne pozitívne afirmácie. Možno ani netušíte, aké to je dôležité.

Mali by ste si dávať veľký pozor na to, čo hovoríte. Vaše podvedomie nerozozná či to, čo hovoríte, myslíte naozaj alebo len zo srandy. Preto je dôležité si svoje slová úzkostlivo strážiť. Pozitívne afirmácie vo vás vyvolávajú dobrý pozitívny pocit. Dostávajú vás do kľudu a nútia vás premýšľať o pozitívnych veciach. Nútia vás rozmýšľať o riešeniach, nie o problémoch. Ak sami seba presvedčíte o pozitívnej veci, zhmotní sa vo vašom živote.

To je zákon.

Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že danú vec nezvládnete - a boli ste o tom skutočne presvedčený - tak ste to fakt nezvládli. Je tak? Ak ste to náhodou zvládli, tak ste boli presvedčený o tom, že to zvládnete. Vlastne je to veľmi jednoduché.
Skúste k sebe hovoríť týmto spôsobom:
- Som dokonalý
- Dokážem zarábať veľké množstvo peňazí
- Všetko čo sa mi stane, sa deje pre moje dobro
- Ďakujem za všetkých ľudí, ktorí sú v mojom živote. Milujem ich
...a iné.

Práve toto je skutočne dôležité pre váš osobnostný a profesný rozvoj. O afirmáciach ešte písať budeme a rozoberieme ich skutočne dôkladne.


O autorovi

Tomáš Blažo

web www.tomasblazo.com
email blazo.tomas@thevision.sk

Tomáš Blažo je slovenský autor 3 kníh a zakladateľ úspešného knižného vydavateľstva The Vision. Okrem iného je motivačný rečník a coach, ktorý výsledkami svojich žiakov dokazuje, že jeho odporúčania naozaj fungujú v praxi a prinášajú ľuďom plnenie ich cieľov a zlomenie bariér, ktoré ľuďom bránia v dosiahnutiu úspechu.  Je obchodným partnerom spoločností Boba Proctora, Randyho Gagea a Johna F. Demartiniho a Louis L. Hay.