Facebook Rss

Andy Hošták je človek o ktorom sme už písali viac krát. Jeho meno ste mohli počuť predovšetkým v spojitosti s technikami NLP, ktoré na slovensko priviezol ako prvý práve on. Andy Hošták je okrem iného aj úspešný podnikateľ a brilantný rečník, ktorý práve cez svoje prednášky nie len na Slovensku ale v celej európe ukazuje ľuďom ako nájsť vlastnú cestu úspechu.

O niekoľko dní, konkrétne už 13.10.2012 budete môcť zažiť jeho intenzívny tréning s názvom “Tajomstvo mysle bohatých – návod na finančný úspech” a my sme si ho dovolili osloviť na rozhovor ešte pred jeho seminárom.

Ahoj Andy, na našich stránkach sme už o tebe písali. Nedá mi nezačať otázkou, čo je to podľa teba úspech?
Pre každého niečo iné. Pre hladné bábätko dostať svoju dávku mlieka, pre prváka dostať hviezdičku, pre deviataka dostať sa na strednú školu, pre maturanta zmaturovať, pre vysokoškoláka nájsť zamestnanie v medzinárodnej firme, pre rodičov zdravé deti, pre podnikateľa veľký obchod (aj zaplatený ), pre politika víťazstvo vo voľbách, pre športovca vyhrať a nezraniť sa a pre našich starých rodičov stihnúť dobehnúť na záchod.
To či sa však človek cíti úspešný alebo nie je skôr o jeho pocitoch a kritériach, ktorými úspech definuje. Ináč povedané: ak sa mi niečo nedarí a príde zlepšenie, už to dokáže navodiť pocit úspechu. Najhoršie na tom je, že ak máte príliš veľa kritérií, ktoré musíte spĺňať, aby ste sa považovali za úspešného, tak pomerne veľkú časť života sa vôbec necítite úspešne, aj keď vás vaše okolie napríklad za úspešného považuje. S týmto sa pomerne často stretávam pri koučingoch a tréningoch vo firmách.

V poslednej dobe som sám sebe dával otázku, čo ma naozaj robí šťastným. Po viacerých rozhovoroch som zistil, že nie som sám, kto si túto otázku kladie. Vedel by si poradiť naším čitateľom, ako môžu zistiť, čo ich naozaj robí šťastnými?
Treba aby si položili vhodné otázky a odpovede precítili, predstavili si ich a zapísali.
Prvá otázka:

Ako sa u mňa prejavuje, keď sa cítim šťastný? Ako pri tom stojím, sedím alebo ležím? Ako dýcham? Ako sa tvárim? Čo si predstavujem? Čo si pri tom hovorím? Aké vône, chute mám?
Druhá otázka:

Čo u mňa tieto pocity dokáže vyvolať?
Tretia otázka:

Ako si tieto pocity dokážem "JA" čo najčastejšie navodzovať?

Čo robí podľa teba ľudí šťastnými?
Veľa ľudí by povedalo, že keby majú dostatok peňazí, tak sú šťastní, a potom všetko príde. Z mojich skúseností má toto len veľmi krátkodobú trvanlivosť. Je pravdou, že väčšina ľudí ani nevie, čo ich robí šťastnými a už sa ani nepamätajú, ako sa u nich šťastie prejavuje. Zhodneme sa však pravdepodobne na tom, že šťastie je pocit, ktorý zaplavuje celé naše telo. Takže ak to je pocit, tak šťastnými sa robíme my sami.

Čo robí teba šťastným?
Uvedomovanie si, že som. Moja rodina, a to keď mi účastníci mojich tréningov a koučingov hovoria ako sa im darí nachádzať ich vlastné šťastie a napĺňať ich biznisové alebo súkromné ciele.

Váš NLP inštitút bol prvý na Slovensku, ktorý sem priniesol NLP (neuro lingvistické programovanie), zvyšuje sa počet záujemcov o tento systém rozvoja firiem a jednotlivcov?
Náš NLP inštitút začal na Slovensku už pred 8 rokmi. Za to obdobie absolvovalo úspešne naše NLP vzdelávanie mnoho firiem, podnikateľov, manažérov a aj jednotlivcov. Je úžasné sledovať ako konečne už aj na Slovensku začínajú firmy chápať to, čo medzinárodné svetové korporácie pochopili už pred 30 rokmi. Uvedomujú si, akým nenahraditeľným prínosom je NLP na zvyšovanie výkonnosti a ziskovosti ich firiem. Nie je nič lepšie, ako keď postupne v rámci celej firmy prejdú týmto vzdelávaním všetky riadiace články. V našom portfóliu máme dokonca ucelený celosvetovo certifikovaný NLP Practitioner pre Biznis, ktorý už viacero firiem na Slovensku aj v Čechách úspešne absolvovalo.

Čo ťa na NLP najviac fascinuje?
Jeho jednoduchosť a rýchla účinnosť vo všetkých oblastiach.373053_305918746114460_80005911_n

Čo môžu ľudia vďaka NLP dosiahnuť? O čom to vlastne celé je?
Transformáciu seba samého. Objavenie toho, čo v nich skutočne je. Je to ako dostať návod na seba. Je to ako uvidieť svetlo na konci tunela a mať v rukách baterku aj s podrobnou mapou. NLP je o modelovaní a používaní efektívnych stratégií na dosahovanie akýchkoľvek cieľov.

Okrem toho, že aktívne podnikáš v rôznych oboroch si aj uznávaným rečníkom vo viacerých krajinách Európy, plánuješ v blízkej dobe nejaké svoje semináre, na ktoré by sa naši čitatelia mohli prihlásiť?
Popritom ako robíme, špecialne tréningové semináre na klúč pre firmy, robíme aj veľa verejných seminárov. Od jednodňových až po 18-denné. Najbližšie už 13.10 organizujeme jedinečný intenzívny seminár, ktorý na Slovensku ani v Čechách nemá obdobu "Tajomstvo mysle bohatých- Návod na finančný úspech " Taktiež v októbri spúšťame NLP Practitioner Certification a NLP Master Certification. Už čoskoro uvedieme poprvý krát aj pre verejnosť ďalší jedinečný seminár na Slovensku pod názvom "Majstrovstvo novodobých rečníkov"

 

Čo môžu ľudia od týchto seminárov očakávať a pre koho sú tieto semináre prioritne určené?
Tajomstvo mysle bohatých
– tento seminár je 1-dňový vysokointenzívny 11 hodinový tréningový seminár plný zážitkov, zábavy a praktických cvičení, vďaka ktorým dostanete nové finačné návyky a presvedčenia priamo "pod kožu" Osobne by som tento seminár zaradil ako povinný na všetky stupne škôl, pre všetkých rodičov, podnikateľov ale aj dôchodcov. Pre tých, čo peniaze majú, ale aj nemajú. Vychádza z mojích 15 ročných skúseností z finančníctva a z viac ako 65.000 tisíc zmlúv, ktoré sme s mojimi tímami odporučili klientom. Pridal som do neho naviac znalosti z psychológie, NLP a hypnózy. Tým sme vytvorili vysokoúčinný praktický návod na okamžitú zmenu finančných návykov.

NLP Practioner Certification - je to seminár, kde si priamo pod kožu naprogramujete konkrétne technológie, postupy a zručnosti ako Vaše sny premeniť na skutočnosť. Ako dlhodobo pomáhať sebe a aj svojmu okoliu. Po jeho ukončení získate celosvetovo platný certifikát a možnosť ďalej pokračovať štúdiom na úrovni NLP Master. Účastníci za jednu z najväčších výhod NLP Practitioner v našom Inštitúte považujú dostatočný čas medzi jednotlivými modulmi na uvedomenie si nových poznatkov. Počas týchto dní majú možnosť v praxi vyskúšať a otestovať na sebe novonadobudnuté skúsenosti. Na začiatku ďalšieho modulu získať spätnú väzbu lektora a ďalšie skúsenosti ostatných účastníkov, čím sa ich nová znalosť ešte viac prehlbuje. Je to 14 dní rozdelených na sedem dvojdňových seminárov.

Majstrovstvo Novodobých rečníkov - Intenzívny 2-dňový tréning pre každého, kto chce svoje myšlienky prezentovať tak, aby mali čo najväčší dopad na poslucháčov. Nie je to prednáška, aj toto je tréning, kde každý účastník už za 2 dni uvidí výrazne zlepšenie svojich rétorických schopnosti. Naučí sa úspešne používať techniky, ktoré vplývajú priamo na podvedomie poslucháčov. Určený je najmä pre vedúcich pracovníkov, manažérov, podnikateľov, politikov, obchodníkov, MLM lídrov a každého, kto chce presviedčať svojimi myšlienkymi ostatných.

NLP inštitút už nejakú dobu funguje. Koľko ľudí si už mohlo vyskúšať na vlastnej koži silu NLP techniky?
Za tých 8 rokov to je niekde okolo 2000 ľudí. To ani nepočítam množstvá kníh , ktoré sme o NLP predali a počty ľudí, ktorí prešli našimi koučingami.

Viac o Andym Hoštákovi, o NLP a o jeho ďalších aktivitách sa dozviete v rozhovore s ním v novembrovom magazíne The Vision.
Viac info nájdete aj na jeho internetových stránkach: http://www.nlpinstitut.sk/

Viac informácií o seminári "Tajomstvo mysle bohatých - Návod na finančný úspech" nájdete na stránke: http://www.facebook.com/events/452697941431266/


O autorovi

Tomáš Blažo

web www.tomasblazo.com
email blazo.tomas@thevision.sk

Tomáš Blažo je slovenský autor 3 kníh a zakladateľ úspešného knižného vydavateľstva The Vision. Okrem iného je motivačný rečník a coach, ktorý výsledkami svojich žiakov dokazuje, že jeho odporúčania naozaj fungujú v praxi a prinášajú ľuďom plnenie ich cieľov a zlomenie bariér, ktoré ľuďom bránia v dosiahnutiu úspechu.  Je obchodným partnerom spoločností Boba Proctora, Randyho Gagea a Johna F. Demartiniho a Louis L. Hay.